گوشت قرمز مورد نیاز ماه محرم تامین است/ نرخ هرکیلوگرم گوشت گوسفندی 29 هزارتومان

[ad_1]

علی اصغر ملکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: با توجه به آغاز دهه محرم و افزایش مصرف گوشت قرمز امروز قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه تحویل در مغازه به 26 هزار تومان رسید درحالی که نرخ این محصول طی هفته گذشته حدود 25 هزار تومان بوده است.

وی اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی برای مصرف کنندگان نیز به بیش از 29 هزار تومان رسید که این رقم نسبت به هفته گذشته حداقل 1000 تومان رشد نشان می دهد. 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: سالانه بیشترین گوشت قرمز در ماه محرم مصرف می شود بنابراین پیش بینی می شود در طول ایام محرم شاهد افزایش اندکی در نرخ گوشت قرمز باشیم.

ملکی توصیه کرد: با شروع فصل سرما احتمال بروز برخی بیماری های دامی وجود دارد بنابراین مردم گوشت گوسفندی مورد نیاز خود را از مراکز و واحدهای تحت نظارت دامپزشکی خریداری کنند. 

وی درباره کاهش قیمت گوشت گوسفندی نسبت به گوشت گوساله، گفت: در سالهای اخیر به دلیل لخم بودن گوشت گوساله و نداشتن چربی و استخوان این محصول از مصرف بیشتری نسبت به گوشت گوسفندی برخوردار است بنابراین قیمت گوشت گوسفندی گاها برابر و یا کمتر از گوشت گوساله در بازار عرضه می شود اما به دلیل مزه و طعم کماکان طرفدارن خود را دارد.

وی اظهار داشت: این درحالیست که در گذشته به دلیل مصرف بالای گوشت گوسفندی قیمتش از نرخ گوشت گوساله اندکی بیشتر بود. 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *