مجوز فعالیت اولین صندوق طلا در بورس کالا صادر شد

[ad_1]

مجوز فعالیت اولین صندوق طلا در بورس کالا صادر شدطلانیوز: صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس به عنوان اولین صندوق کالایی بورس که در خردادماه پذیره نویسی شد، مجوز فعالیت گرفت.

 

 

پذیره‌ نویسی اولین صندوق طلای بازار سرمایه کشور که از تاریخ ۲۰الی ۲۴خرداد ماه امسال آغاز شد، با استقبال چشمگیر سرمایه ‌گذاران مواجه شد به طوری که در ۵روز پذیره‌نویسی این صندوق بیش از ۱۵میلیارد و ۷۹۸میلیون تومان از واحدهای این صندوق (به ارزش هر واحد هزار تومان) توسط سرمایه‌گذاران خریداری شد که با احتساب یک میلیارد تومان آورده اولیه مؤسسان، در مجموع بیش از ۱۶میلیارد و ۷۹۸میلیارد تومان سرمایه در صندوق جذب شد.

 

به این ترتیب بعد از پذیره نویسی موفق این صندوق، مجوز فعالیت آن از سوی سازمان بورس صادر شد به طوری که بر اساس مجوز سازمان بورس “این صندوق سرمایه گذاری مجاز است از تاریخ صدور این مجوز (۱۹تیر ماه) با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و در چارچوب اساسنامه مصوب خود به عنوان یک نهاد مالی صندوق سرمایه گذاری فعالیت کند. “

 

صندوق سرمایه‌گذاری پشتوانه طلای لوتوس اولین صندوق از این نوع (صندوق کالایی با دارایی پایه سکه طلا) است که در بازار سرمایه کشور راه‌اندازی شده و معاملات آن در بورس کالای ایران انجام می‌شود.

 

تأمین سرمایه لوتوس پارسیان مدیر و بازارگردان این صندوق بوده و فعالیت صندوق تحت نظارت حسابرس، متولی و سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می‌شود. مدیریت صندوق به صورت فعال (Active) صورت خواهد گرفت و دارایی آن گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مشتقه مبتنی بر سکه طلاست.

 

صندوق پشتوانه طلای لوتوس علاوه‌ بر مزیت‌های سرمایه‌گذاری مستقیم در طلا، ارزش‌های متعدد دیگری همچون پوشش نوسانات نرخ ارز، پوشش اثرات تورمی، نقدشوندگی بالا، امنیت بالا، قابلیت وثیقه‌شدن جهت دریافت وام، برخورداری از معافیت مالیاتی برای سرمایه‌گذاران خود ایجاد می‌کنند

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kp6rq

اخبار و مطالب مرتبط:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *