افزایش قیمت جهانی طلا بعد از سخنان یلن

[ad_1]

افزایش قیمت جهانی طلا بعد از سخنان یلنطلانیوز : قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه 13 جولای تحت تاثیر اظهارات روز گذشته رئیس فدرال رزرو آمریکا در انتهای نشست 2 روزه کنگره با افزایش نسبی روبرو شد.

 

 

 

به گزارش رویترز، جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا روز گذشته در نشست کنگره با ایراد سخنانی  تاکید کرد که هرگونه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده تدریجی خواهد بود. اظهارات رئیس فدرال رزرو آمریکا موجب شده است تا گمانه زنی های مربوط به احتمال افزایش نرخ بهره این کشور بیش از از یک بار تا پایان امسال متوقف شود.

 

اظهارات یلن موجب کاهش بیشتر ارزش دلار در برابر یورو و ین شده و در نهایت افزایش قیمت جهانی طلا را در پی داشته است.

 

هر اونس طلا امروز در بازارهای اسیا به بیش از 1223 دلار رسید  و در ادامه در قیمت 1221 دلارتثبیت شده است. جانت یلن تاکید کرده است : اقتصاد آمریکا به اندازه کافی مستحکم و قوی هست که فدرال رزرو نرخ بهره را بار دیگر افزایش دهد و برنامه مربوط به کاهش تراز مالی خود را آغاز کند ولی پایین بودن نرخ تورم موجب خواهد شد تا هر گونه افزایش نرخ بهره و اجرای سیاست های سختگیرانه پولی، تدریجی باشد.

 

اظهارات یلن مطابق با انتظارات اولیه  برخی کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نبوده و این مساله موجب کاهش ارزش دلار شده است.

 

افزایش نرخهای بهره واقعی، هزینه نگهداری طلا را که بازدهی ندارد، افزایش می دهد و سرمایه گذاران را ترغیب می کند به سوی داراییهای پرریسک مانند سهام حرکت کنند. نرخهای بهره بالاتر همچنین از ارزش دلار که معمولا رابطه معکوس با قیمت طلا دارد، پشتیبانی می کند

 

فدرال رزرو آمریکا از دسامبر 2015 تاکنون 4 بار نرخ بهره را افزایش داده است. ایستر جورج رئیس فدرال رزرو کانزاس سیتی نیز تاکید کرد: نرخ بهره فعلی در اقتصاد آمریکا برای مقابله فدرال رزرو با هرگونه بحران و رکود اقتصادی بسیار پایین است.

 

 

بانک مرکزی کانادا نیز روز گذشته برای نخستین بار در 7 سال اخیر نرخ بهره را افزایش داده است.پیش بینی می شود بانک های مرکزی انگلیس و اروپا نیز قصد دارند نرخ بهره خود را طی ماه های آینده افزایش دهند.

 

طلانیوز

 

افشای جنجال تازه پس از انتشار ایمیل های دونالد ترامپ جونیور پسر ارشد رئیس جمهور آمریکا درباره دیدار با یک وکیل روسی برای دریافت اطلاعات مخرب علیه هیلاری کلینتون بار دیگر موجب تشدید تنش های سیاسی در آمریکا شده است.

 

کارستن منکه، تحلیلگر بازار طلا گفت: ما شاهد سر و صداهای سیاسی در مورد ترامپ و دولت آمریکا هستیم و میزان مشخصی از عدم قطعیت در بازارها ایجاد شده که این به نفع قیمت طلا تمام شده است.

 

فدرال رزرو از ابتدای امسال تاکنون 2 بار نرخ بهره را افزایش داده و ظاهرا قصد دارد یک بار دیگر تا پایان امسال نرخ بهره را افزایش دهد.

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kp663

اخبار و مطالب مرتبط:

جدیدترین اخبار و مطالب:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *